• Pasowanie na czytelnika

9 kwietnia 2024 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika. Spotkanie miało miejsce w szkolnej bibliotece. Najmłodsi uczniowie poznali wiersz Czytanie, ach czytanie... . Następnie z dużym zainteresowaniem wysłuchali Bajki o rybaku i złotej rybce (autorstwa braci Grimm). Wykorzystując teatrzyk kamishibai, przedstawiły ją dzieciom: pani Joanna Ciachera – Raduła – dyrektor szkoły, pani Katarzyna Gorzelańczyk – wicedyrektor i prowadząca spotkanie – Małgorzata Koźmińska – nauczyciel bibliotekarz.

• KANGUR MATEMATYCZNY

W dniu 21 marca odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. Tradycyjnie jest to trzeci czwartek miesiąca. Dzień wspólny dla wszystkich krajów biorących udział w tych zawodach. Ze Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze do konkursu przystąpiło 33 uczniów, o 9 więcej niż rok temu. Dzieci rozwiązywały test wyboru. Miały na to 75minut. Konkurs rozegrany został w trzech kategoriach:

• Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. W tym dniu, uczniowie klas I-VIII pożegnali zimę i przywitali wiosnę – to był bardzo intensywny dzień. Pierwszym punktem programu było przygotowanie w klasach wiosennych kanapek, były kolorowe i smakowały wyśmienicie bo wiadomo ,,Śniadanie daje moc”. Następnie w Sali gimnastycznej po raz pierwszy w naszej szkole Samorząd Szkolny zorganizował turniej tenisa stołowego. Uczestnicy rozgrywek otrzymali dyplomy oraz słodki upominek, a medale zostały wręczone osobom, które zajęły pierwsze miejsce w różnej kategorii wiekowej. Potem wybraliśmy się na pochód z gaikami po pobliskiej okolicy. Po powrocie uczniowie klasy 1b i 3a wykonali ogródki klasowe. W połączeniu z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny, świętowaliśmy również Dzień liczby Pi. Uczniowie wszystkich klas najpierw posłuchali informacji o tym święcie, o liczbie Pi i tradycjach

• „Znani i lubiani poeci – dzieciom”

15 marca br. w Szkole Podstawowej w Kobylej Górze odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Uczniowie młodsi mieli do wyboru wiersze Ewy Szelburg--Zarembiny, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, a uczniowie starsi – ks. Jana Twardowskiego, Leopolda Staffa, Aleksandra Fredry. Komisja konkursowa w składzie: Pani Maria Koperdowska i Pani Alicja Lamek po wysłuchaniu recytacji 14 uczniów postanowiła nagrodzić następujące osoby:

• Wycieczka do Wrocławia

5 marca 2024 roku klasa 3 a i 3 b pojechała na wycieczkę do Wrocławia. Na początku odwiedziliśmy Teatr Lalek, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Czarodziejski flet”. Sztuka ta powstała na podstawie opery Mozarta opowiadającej o magicznej sile muzyki. Był to doskonały początek przygody z muzyką klasyczną. Następnie udaliśmy się do Centrum Edukacji Ekologicznej - Hydropolis. Zwiedzanie rozpoczęło się od projekcji filmu o powstaniu wody na naszej planecie. Potem pani przewodnik oprowadziła uczniów przez kolejne strefy poświęcone wodzie. Poznaliśmy historię inżynierii wody, metody gospodarowania oraz system jej oczyszczania. W czasie pobytu w Hydropolis uczniowie uczestniczyli także w warsztatach pt. „W krainie kolorów”. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykonać eksperymenty, np. tworząc tęczę w próbówce. To idealna okazja, aby dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje tzw. wielobarwny łuk oraz c

• Sukcesy naszych uczniów w Igrzyskach Wiedzy u Kościuszki

Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tegorocznych „Igrzyska Wiedzy u Kościuszki” - konkursach organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie. Do finału zakwalifikowali się: z matematyki – Aleksandra Moroczko (konkurs „Stereomatria 4.Starcie”), z geografii – Kacper Hoja, Mateusz Walczybok i Oskar Dukiewicz (konkurs „Globus”). Laureatami zostali: Kacper Hoja – 1 miejsce (geografia) oraz Oskar Dukiewicz – 3 miejsce (geografia). Gratulacje!

• InstaLing
      • eTwinning