Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919
W tym roku po raz pierwszy - w 103.rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego - 27 grudnia obchodzić będziemy w całym kraju Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.
Pamiętajmy o naszych przodkach - oddajmy cześć Powstańcom Wielkopolskim. Wywieśmy w tym dniu flagę państwową dla upamiętnienia tamtych wydarzeń.
XIX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918 -1919 na Ziemi Ostrzeszowskiej i Kępińskiej
17 grudnia 2021 odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918 -1919 na Ziemi Ostrzeszowskiej i Kępińskiej. Zgodnie z Regulaminem… finał konkursu w tym roku odbył się w wersji zdalnej na: testportal.pl.
Do konkursu przystąpiło 25 uczestników z 11 szkół z powiatu ostrzeszowskiego i kępińskiego (Ostrzeszów - SP 1, SP 2, Mroczeń, Mikorzyn, Biskupice Zabaryczne, Marszałki, Rogaszyce, Kobyla Góra, Mąkoszyce, Mikstat, Kępno – SP 3).Uczniowie pisali test składający się z 30 zamkniętych pytań.
Spośród uczestników konkursu wyłoniono na podstawie osiągniętych wyników zwycięzców:
I miejsce – Maja Nieruchalska, SP w Biskupicach Zabarycznych (30/30pkt.)
II miejsce – Kacper Czemplik, SP Nr 1 w Ostrzeszowie (28/30pkt.)
III miejsce – Julia Rosielewska, Zespół Szkół w Mroczeniu (26/30pkt.)
Wyróżnienia – Zuzanna Dziegińska, SP w Biskupicach Zabarycznych ( 25/30pkt.)
- Michał Zuber, SP w Kobylej Górze (25/30 pkt.).
Gratulujemy!
Wręczenie nagród: 5 stycznia 2022 o godz.10.30 w naszej szkole.
Szkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
15 grudnia 2021 uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim na Ziemi Ostrzeszowskiej i Kępińskiej. Ich zadaniem było poprawne napisanie testu składającego się z 12. pytań ułożonych zgodnie z podaną literaturą.
Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:
- Michał Zuber z kl. VIII c,
- Michalina Miszkieło z kl. VI,
- Wiktoria Gruszka z kl. VIII a, Hubert Hodyjas z kl. VIII c.
Uczniom wręczono dyplomy i nagrody ufundowane ze środków naszej szkoły.
Warsztaty pierniczkowe w "Celince"
14 grudnia 2021 uczniowie klasy 1 pojechali do "Celinki", dgzdie obdyły się specjalnie dla nich przygotowane warsztaty piernikowe. Dzieci z zapałem wyrabiały ciasto i zdobiły upieczone pierniczki.
Atrakcją było spotkanie z Mikołajem i prezenty, które dzieci otrzymały.
Organizatorom dziękujemy za mile spędzony czas, a mamom uczniów z klasy 1 - pani Dominice Adamskiej i pani Magdalenie Walczybok za opiekę i poświęcony czas. :)
8
Jak się robi pyszne pierniczki?
10 grudnia 2021 uczniowie klasy 3 a i 3 b mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach wyrabiania i wypiekania pierników. Piękne miejsce i miła atmosfera zachęciły dzieci do tworzenia i ozdabiania tych związanych ze zbliżającymi się świętami ciasteczek.
Prowadząca spotkanie oprowadziła uczniów po pałacu w Tłokini Kościelnej, opowiadając o przodkach - właścicielach tego majątku - rodzinie Chrystowskich.
Nie obyło się bez tajemnic i zagadek związanych z tym miejscem...
Z tych wyjatkowych warsztatów uczniowie wrócili ze specjalnymi dyplomami małego piernikarza i z tajną recepturą na wspaniałe pierniczki.
Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas towarzyszącym nam mamom - pani Annie Grzesiak i pani Magdalenie Mani. :)
9
Wycieczka klasy 4 a do Wrocławia
Pomimo niesprzyjającej pogody - marznący deszcz oraz nieprzenikniona mgła - klasa 4 a pojechała na długo wyczekiwaną wycieczkę klasową do Wrocławia. W harmonogramie było Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” oraz Park Trampolin GoJump. Atrakcji nie brakowało :) .
Dorota Gracz
Finał Szlachetnej Paczki
W minionym tygodniu zakończyliśmy akcję Szlachetna Paczka. Odzew na naszą prośbę o jej wsparcie przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. W sobotę przekazaliśmy 23 paczki przeznaczone dla wybranej rodziny. Udało się również zakupić lodówkę oraz bon na obuwie. Dziękujemy gorąco wszystkim zaangażowanym! Szkolny Klub Wolontariatu
5
"Żywe obrazy"
"Żywe obrazy" - to rekonstrukcje dzieł malarskich, stworzone przez uczniów klas siódmych, którzy swoją mimiką, ubiorem i postawą starali się przedstawić słynne sceny malarskie. Czy się udało? Oceńcie sami.
7
Na słodko...
3 grudnia klasa 4b wybrała się do Tłokini Kościelnej na warsztaty pieczenia pierników. Miejsce zajęć było urokliwe. Mogliśmy podziwiać pałac państwa Chlebowskich, który ma 103 lata. Byliśmy w samej kuchni, gdzie poznaliśmy szefa i jego pomocników.
Nie tylko wyrabialiśmy ciasto z wcześniej przypomnianych składników, wykrawaliśmy świąteczne wzory, ale także zajmowaliśmy się ich ozdabianiem – słodkim, różnokolorowym lukrem i posypkami. Na koniec mogliśmy skosztować tych smakołyków. Były pyszne!
Od właścicielki pałacu otrzymaliśmy przepisy na pierniki oraz dyplom uzyskania tytułu piernikarza.
Wycieczka nam się bardzo podobała.
W Mikołajkowym klimacie...
Rada Rodziców sprawiła uczniom nie lada niespodziankę. Oto na szkolnym korytarzu po l.1 zadźwięczał dzoneczek zwiastujący zblizających się gości i kolejno do wszystkich klas weszły w mikołajkowych stojach mamy. Było i słodko, i zabawnie.
1
Konkurs plastyczny "Portret ulubionego misia"
6 grudnia 2021 zostały ogłoszone wyniki Szkolnego konkursu plastycznego "Portret ulubionego misia" zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.
Do szkolnej biblioteki wpłynęło wiele prac uczniów klas I-III.
Komisja oceniała zgodność pracy z tematem konkursu, estetykę wykonania i pomysłowość.
W kategorii uczniów klas I:
I miejsce zajęli: Antoni Burnecki, Gracjan Piekarski, Kacper Walczybok;
II miejsce zajęli: Julia Szych, Grzegorz Moskwa, Oskar Dębny;
W kategorii uczniów klas II:
I miejsce zajęli: Wojciech Moskwa, Magdalena Świtoń, Witold Oleszowski;
II miejsce zajęli: Lena Puchalska, Dominik Skupiń, Anna Luty, Kamila Jarosz;
III miejsce zajęli: Antonina Daszczyk, Maria Nawrot, Jakub Ładniak;
W kategorii uczniów klas III:
I miejsce zajęli: Amelia Gomółka, Lena Wasielewska, Wojciech Hoja, Olaf Adamski;
II miejsce zajęli: Magdalena Moskwa, Julia Żołna, Wiktoria Sznajder;
III miejsce zajęli: Jan Rak, Jacek Rybak;
Wyróżnienia otrzymali: Hanna Giernalczyk, Anna Walczybok, Mateusz Lis.
Gratulujemy!
Uczniom wręczono dyplomy i nagrody ufundowane ze środków naszej szkoły i zakupione przez Radę Rodziców.
Dziękujemy!
Do oglądania nagrodzonych prac zapraszamy do szkolnej biblioteki.
1
Wręczenie nagród - "Mistrz Pięknego Czytania"
6 grudnia 2021 zostały wręczone nagrody uczniom kl.II - III, którzy brali udział w Szkolnym Konkursie "Mistrz Pięknego Czytania".
Piękne książki zostały ufundowane przez naszą szkołę, a uczniom wręczyła je pani dyrektor - Joanna Ciachera - Raduła.
Prace naszych uczniów zgłoszone do konkursu plastycznego "PODZIEL SIĘ ŻYCIEM"
W związku z IX Dniem Dawcy Szpiku w Ostrzeszowie Zespół Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie zorganizował dla dzieci i młodzieży konkurs plastyczny "Podziel się życiem".
Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział.
Wktótce nastąpi ogłoszenie wyników.
XIV Międzyszkolny Konkurs „Chemia bez tajemnic”
„Kiedy wiesz jak swobodnie, szeroko i radośnie żyje się w dziedzinie chemii,
musisz zapragnąć, aby inni skierowali tu swe kroki...".
Dymitr Mendelejew24 listopada 2021 roku 21 utalentowanych i spragnionych wiedzy chemików z jedenastu różnych szkół (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Laskach, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Przemysła II w Kępnie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Kępnie, Szkoła Podstawowa w Drołtowicach, Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia w Sycowie, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sycowie, Szkoła Podstawowa im. J. Badury w Międzyborzu, Szkoła Podstawowa im. Józefa Kulli w Mąkoszycach, Szkoła Podstawowa w Parzynowie i Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze) zmierzyło się ze sobą podczas XIV Międzyszkolnego Konkursu Chemicznego „Chemia bez tajemnic”.
Konkurs skierowany był dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności z chemii, upowszechnianie wiedzy z przedmiotu, poszukiwanie i promowanie utalentowanej młodzieży.
W tym roku ze względu na szczególną sytuację konkurs odbył się w formie on-line na platformie testportal.pl. W czasie konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali test z zadaniami zamkniętymi dotyczącymi różnych działów tematycznych. Liczba uzyskanych punktów zdecydowała o kolejności przyznanych miejsc:
I miejsce: Michał Zuber (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze)
II miejsce: Marta Kozińska (Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy)
III miejsce: Szymon Peter (Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tyciąclecia w Sycowie).
1 grudnia 2021r. zwycięzcy otrzymali nagrody i trofea, które wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze Joanna Ciachera-Raduła oraz organizator konkursu Dla wszystkich pozostałych uczniów biorących udział w konkursie przygotowano dyplomy, a dla nauczycieli podziękowania.
Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie oraz Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki w Kobylej Górze. Dziękujemy!
Po rozdaniu nagród przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia. Od wielu lat konkurs chemiczny cieszy się ogromną popularnością dzięki zaangażowaniu organizatora, uczniów i nauczycieli. A zatem do zobaczenia za rok …
Organizator
nauczyciel chemii Agnieszka Draszawka – Hoja
Nasze stoisko podczas kiermaszu przy "Drewnianej Chałupie"
Jarmark bożonarodzeniowy
Rada Rodziców, Dyrekcja oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy oraz przybyłych gości na swoje stoisko w dniach 05.12.21r. przy Drewnianej Chałupie od godz. 14:00 oraz 12.12.21r. plac przy Urzędzie Gminy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na potrzeby uczniów NASZEJ szkoły.
1
Archiwum aktualności