Dzień Chłopaka w naszej szkole obchodziło się bardzo wesoło. Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji. Chłopcy z klas starszych mieli możliwość wylosować bon, który upoważnia ich do jednorazowej ochrony przed minusem, brakiem zadania domowego, czy nieprzygotowaniem się do zajęć. Natomiast chłopcy z klas młodszych zostali poczęstowani słodkościami. W tym dniu w każdej klasie nie zabrakło drobnych upominków dla chłopców.
Wycieczka uczniów klas drugich do Nadleśnictwa Przedborówa
26 września 2023r. uczniowie klas drugich wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Przedborowa. W siedzibie Nadleśnictwa Przedborów drugoklasiści pogłębili wiedzę z zakresu leśnictwa i ochrony przyrody na malowniczej ścieżce przyrodniczo – leśnej. Spacerując, uczniowie obserwowali naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Poznawali przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Następnie wszyscy udaliśmy się na miejsce zwane „Plac pod Dębem”, gdzie była wybudowana piękna wiata w kształcie liścia dębu. Uczniowie upiekli sobie przy ognisku kiełbaski, mogli się pobawić i miło spędzić czas. Pogoda i humor dopisywały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wszyscy wrócili do szkoły. Wycieczka była dobrą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci.
2
Ognisko klasy 2 b - fotorelacja
Wycieczka do Chlebowej Chaty
We wtorek, 26 września dzieci z klasy 3a i 3b wybrały się do Agroturystyki Chlebowa Chata w Komorowie na warsztaty „Od ziarenka do bochenka’. Celem wyjazdu było przybliżenie życia naszych przodków, zapoznanie z podstawowymi rodzajami zbóż i ich zastosowaniem, prezentacja maszyn wykorzystywanych dawniej przy uprawie i obróbce ziarna. Podczas zwiedzania omówiono także proces powstawania masła i twarogu. Dzieci miały możliwość ubijania masła i robienia sera. Uczyły się piec i formować bułeczki. Po pracy przyszedł czas na degustację masła, sera, maślanki.
5
Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących i Języka Migowego
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niesłyszących i Języka Migowego oraz w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Społeczno – Edukacyjnego „Każdy inny – wszyscy równi”, uczniowie z klasy 2a oraz 2b uczestniczyli w realizacji zadania dotyczącego osób niedosłyszących i niesłyszących. Dzieci poznały funkcjonowanie i znaczenie narządu słuchu, podstawowe pojęcia oraz zwroty grzecznościowe w języku migowym. Taki dzień to okazja, aby dostrzec osoby z wadą słuchu w swoim otoczeniu. Celem naszych działań było zwrócenie uwagi uczniów na problemy osób niesłyszących, na ich prawa oraz obawy w codziennym życiu.
2
Kącik książek „Bajki bez barier”
W naszej bibliotece szkolnej powstał kącik książek: „Bajki bez barier”. Powstał on w ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno – Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”. Książki bez barier to tytuły opowiadające o osobach z niepełnosprawnościami, które funkcjonują pośród nas. Celem powstania tego kąciku jest uwrażliwienie na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, rozwijanie empatii w stosunku do osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, kształtowanie tolerancji i likwidacja uprzedzeń. Na specjalnej półce znajdziecie książeczki poruszające tematykę osób
z zespołem Aspergera, niepełnosprawnością ruchową, jąkaniem się oraz wiele innych. Udostępnienie takiej tematyki książek wpłynie na kształtowanie kreatywności, otwartości, wrażliwości w stosunku do osób z niepełnosprawnościami.
Zachęcam do lektury zarówno uczniów, jak i wychowawców
i nauczycieli.
Nauczyciel współorganizujący proces kształcenia w klasie 2A – Iwona Karkoszka
Witacje na Olimpie!
Fotorelacja z lekcji języka w klasie 5 b.
Wycieczka do Nadleśnictwa Przedborów
W słoneczny poniedziałek, 18 września uczniowie klasy 3a i 3b wybrali się do Nadleśnictwa w Przedborowie. Dzieci spacerując po ścieżce edukacyjnej w lesie poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Wędrując wzdłuż ścieżki edukacyjnej uczniowie mieli okazję poznać i podziwiać różne rodzaje drzew: okazałe dęby, buki, jodły, świerki, modrzewie, miłorzęby. Wśród nich był też „Dąb Jana Pawła II”, który wyhodowany został z żołędzia dębu szypułkowego najstarszego w Polsce „Dębu Chrobrego”, poświęcony podczas Pielgrzymki Leśników Polskich w Watykanie przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Pani leśnik opowiedziała nam też o swojej pracy, pokazała paśnik dla zwierząt na zimę, „wabik” na owady i szkodniki drzew, ambonę leśną – miejsce obserwacji dla leśniczych. Na koniec udaliśmy się na miejsce zwane „Placem pod dębem”. Tam przygotowano dla na ognisko. Dzieci mogły pobawić się i miło spędzić czas.
Grażyna Chowańska
Archiwum aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie