Kartka świąteczna dla Pensjonariusza
Zabawa andrzejkowa
W dniu 28.11.2024r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Najpierw bawili się uczniowie klas 1-3, po nich klasy starsze. Samorząd Uczniowski szkoły zorganizował zabawy grupowe takie jak: pociąg, przejście pod liną, wspólne tańczenie znanych utworów, krzesła. Uczniowie chętnie brali udział we wszystkich propozycjach zabaw i z pewnością to popołudnie i wieczór zostanie w ich pamięci na długo. :)
1
Udział uczniów naszej szkoły w Mistrzostwach Powiatu SZS w szachach
W miniony piątek, w Szkole Podstawowej w Rojowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu SZS w szachach. Turniej rozgrywany był z podziałem na klasy IV-VI i VII- VIII. W poszczególnych grupach wiekowych był również podział na grupy dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali:
- grupa starsza- Lena Janiszewska i Kacper Hoja,
- grupa młodsza- Piotr Świtoń i Oliwier Adamski.
Miło nam pochwalić się sukcesem naszej uczennicy!
Mistrzynią Powiatu SZS w szachach jest od dzisiaj LENA JANISZEWSKA ! Gratulacje !!!
Wycieczka klas pierwszych do Wrocławia
27 listopada 2024 r. klasa Ia i Ib uczestniczyła w wycieczce do wrocławskiego Teatru Lalek. Spektakl pt. “Kulawa kaczka i ślepa kura” przeniósł wszystkich w magiczny świat teatru. To jedno z pierwszych w Polsce przedstawień sensorycznych. Niesamowite przeżycia kulturalne wywołały w nas wiele pozytywnych emocji i na długo pozostaną w naszej pamięci. Po uczcie kulturalnej przyszedł czas na bajkowy świat miniatur, czyli Kolejkowo. Zobaczyliśmy ciekawe miejsca we Wrocławiu, takie jak rynek czy Dworzec Świebodzki. Makiety przedstawiały też inne ciekawe miejsca w Polsce. Widzieliśmy obserwatorium na Śnieżce, a także dworzec w Karpaczu. Przez makietę cały czas przejeżdżały miniaturowe pociągi, które zatrzymywały się na poszczególnych stacjach.
9
Klasy szóste w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
20 listopada uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami E. Zacharzewską, A. Draszawką-Hoją i Rafałem Hoją odwiedzili Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Podczas pobytu uczestniczyliśmy w warsztatach druku na tkaninie metodą sitodruku oraz zwiedzaliśmy wiele ciekawych kolekcji m.in. zabytkowych urządzeń XIX- XX w. (napędy parowe, krosna tkackie, maszyny drukarskie ...), wyrobów przemysłowych (hafty, dzianiny, tkaniny, aksamity...). Mieliśmy również okazję zobaczyć 50 sztuk fortepianów i pianin. W kolekcji znajdują się prawie wszystkie odmiany fortepianu od początku XIX w. , jak lira, stołowy (prostokątny), skrzydłowy i pianina. Instrumenty przedstawiają bardzo zróżnicowane zdobnictwo oraz ewolucję konstrukcyjną i techniczną na przestrzeni ponad stulecia.
51
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Tradycyjnie, 15 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Uczniowie zmagali się z zadaniami, które wymagały łączenia znajomości tabliczki mnożenia ze
sprawnością fizyczną: skakaniem na skakance, strzelaniem do bramki, szybkością w bieganiu. Nie
bez znaczenia była też spostrzegawczość i umiejętność współpracy. Najlepsze klasy: 6a, 6b, 7b i 8a
otrzymały nagrody - jak przystało na ten dzień - TABLICZKĘ …, ale czekolady. :)Udało się nam połączyć naukę z zabawą.
1
Nagrody dla naszych uczniów w Konkursie Recytatorskim "Przyroda w poezji polskiej"
19 listopada 2024 Szkoła Podstawowa w Parzynowie zorganizowała Konkurs Recytatorski „Przyroda w poezji polskiej”. Jego celem było wzmacnianie postaw patriotycznych i kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Każdy z uczestników przygotował do zaprezentowania jeden wybrany wiersz.
W kategorii klas I-IV naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów, na których uwagę zwróciło konkursowe jury, przyznając im nagrody i wysokie miejsca.
I miejsce zajął Rafał Krasowski za recytację wiersza Tadeusza Kubiaka „Tu wszędzie Polska” (opiekun: pani Dorota Nóżka).
III miejsce jury przyznało Indze Matysiak za prezentację utworu Leona Szumana „Leć Orle Biały” (opiekun: pani Izabela Walczak).
Zwycięzcom, ich opiekunom i rodzicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Halowy turniej piłki nożnej
14.11.2024 w naszej szkole został rozegrany halowy turniej piłki nożnej. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy. Rozgrywki toczyły się w dwóch kategoriach: klas 1-6 oraz 7-8. Awans do powiatowej rundy uzyskała Szkoła Podstawowa im. Józefa Kulli w Mąkoszycach w klasach młodszych oraz Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze w starszej kategorii wiekowej.
Wszystkim uczestnikom turnieju bardzo dziękujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie!
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Żeby Polska była Polską…
Dnia 12 listopada odbył się apel z okazji 11 Listopada i 55. rocznicy nadania szkole imienia. Uroczystość przygotowały klasy III (pod kierunkiem p. Doroty Nóżki, Magdaleny Babiak i Iwony Karkoszki), klasa VIIb (pod kierunkiem p. Gabrieli Grzesik) i zespół wokalny (pod kierunkiem p. Rafała Hoi). Po udanej części artystycznej głos zabrała p. Joanna Ciachera-Raduła - Dyrektor Szkoły, która przybliżyła w skrócie historię szkolnictwa w Kobylej Górze oraz nadania naszej szkole imienia Tadeusza Kościuszki. Następnie p. Anna Skupin-Kempa i p. Artur Franikowski wręczyli dwa wyróżnienia w konkursie „Zdrowie psychiczne - wyraź artystycznie” dla Olgi Jędrzejak oraz Malwiny Jeziorek, oraz p. Monika Mokrzyńska i p. Małgorzata Koźmińska ogłosiły wyniki Konkursu Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce: 1. miejsce zdobył Krystian Janasek, 2. miejsce Piotr Świtoń, 3. miejsce Hanna Oleszowska. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!
Akademia na pewno zapisze się nie tylko na kartach kroniki szkolnej, ale także w naszej pamięci.
12
Udział w akcji „Szkoła do hymnu”
Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji MEN - „Szkoła do hymnu”.
W piątek, 8 listopada 2024, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości, zgromadzeni w auli naszej szkoły, o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pierwsza taka akcja miała miejsce w 2018 roku z okazji 100-lecia Niepodległości, a wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”.
2
Tydzień kolorów
Już od poniedziałku - 4 listopada - w naszej szkole odbędzie się tydzień kolorów! Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich uczniów i nauczycieli. Każdego dnia będzie dominował jeden wybrany kolor. Zapraszamy do zabawy!
Samorząd Uczniowski
Koncert duetu akordeonowego FACE 2 FACE
W piątek 25.10 w naszej szkole odbył się koncert duetu akordeonowego FACE 2 FACE. Podczas występów uczniowie mieli okazję uczestniczyć w quizach muzycznych oraz posłuchać utworów wybitnych kompozytorów m.in. A. Vivaldiego, G. Bizeta, H. Zimmera, E. Griega, J. Williamsa zagranych na akordeonie, melodyce i bandoneonie.
3
Porządkowanie grobów
23.10.2024 grupa wolontariuszy z naszj szkoły pod opieką pani Doroty Gracz i pana Rafała Hoi porządkowała zaniedbane groby na cmentarzu w Kobylej Górze. Poswiecając swój czas, uczniowie starali sie przywrócić godność i szacunek miejscom spoczynku tych, którzy odeszli... Uczniowie poczuli, jak ważny jest szacunek do minionych pokoleń, poczucie wspólnoty, pamięć o naszych przodkach.
Dziekujemy wszystkim uczestnikom akcji za poświęcony czas i wysiłek.
Szkolny Klub Wolontariatu
7
Uroczystość pasowania na ucznia
21 października 2024 r. w auli szkoły odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Z tej okazji przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do społeczności uczniowskiej.
W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności pani dyrektor, na sztandar szkoły uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom oraz rożek obfitości.
Wszystkim nowo pasowanym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce.
Podsumowanie Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
21.10.2024 w Ostrzeszowie odbyły się zawody będące podsumowaniem Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Uczestnicy mogli wziąć udział w dwóch konkurencjach: jednej biegowej, drugiej technicznej. Nasza szkoła w punktacji drużynowej uplasowała się na 1 miejscu dzięki reprezentacji 9 uczniów.
Na podium stanęli uczniowie:
Wiktoria Gałka: 1 msc w skoku w dal oraz 1 msc w biegu na 600m
Julia Wosiak: 1 msc w biegu na 300m i 2 msc w skoku w dal
Marta Nóżka: 2 msc w biegu na 600m
Anna Walczybok: 1 msc w skoku w dal oraz 1 msc w biegu na 600m
Franciszek Adamski: 1 msc w biegu na 1000m oraz 2 msc w skoku w dal
Colin Grądys: 1 msc w biegu na 300m i 2 mac w skoku w dal
Louis Gradys: 1 msc w skoku w dal oraz 1 msc w biegu na 1000m
Naszą szkołę reprezentowali również Hanna Giernalczyk i Olaf Smolny.
Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów !
Światowy Dzień Chleba
Dnia 16.10.2024r, obchodzimy Światowy Dzień Chleba. Z tej okazji uczniowie klas trzecich postanowili upiec pyszne bułeczki Trzecioklasiści podczas zajęć dowiedzieli się w jaki sposób powstają bułki, następnie zamienili się w małych piekarzy i aktywnie uczestniczyli w ich pieczeniu. Poznali składniki potrzebne do przygotowania bułek, wyrabiali a następnie formowali ciasto. Po upieczeniu, uczniowie chętnie zajadali się świeżymi bułeczkami, które wspaniale zarumieniły się w szkolnym piekarniku. :)
Pokazy doświadczeń fizyczno-chemicznych
11 października 2024r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze odbyły się
pokazy doświadczeń fizyczno-chemicznych, które z podziałem na dwie grupy wiekowe poprowadził pan Mateusz Łucki. Wśród publiczności znaleźli się uczniowie klas 1-8 wraz z nauczycielami.Wszystkie doświadczenia prowadzone były z zachowaniem wszelkich możliwych środkówostrożności dla osób biorących w nich udział.
Prowadzący omawiał proces powstawania danych substancji czy też efektów, w taki sposób, aby uczniowie mogli wynieść z pokazu jak najwięcejwiedzy.
Ponadto, niektórzy chętni uczniowie mieli możliwość bezpośredniego udziału w przebiegu doświadczeń. W trakcie pokazu uczniowie mogli m.in. dowiedzieć się jak przebiega reakcja chloranu potasu z żelkami, jak wytworzyć chmurę na bazie etanolu, co to jest implozja oraz na czym polega efekt Stroopa – konflikt miedzy półkulami mózgowymi, w jaki sposób działa ciekły azot oraz do czego możemy go wykorzystać, a także zobaczyć ”krwawiącą rękę” – czyli reakcję rodanku potasu z chlorkiem żelaza.
Z pewnością była to dla wszystkich ciekawa i atrakcyjna forma edukacji.
Agnieszka Draszawka-Hoja
Ćwiczenia ewakuacji budynku
W czwartkowe przedpołudnie uczniowie oraz wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Kobylej Górze wzięli udział w ćwiczeniach ewakuacji budynku. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i już po chwili wszyscy cieszyli się promieniami słonecznymi w „miasteczku rowerowym", czyli na umownym miejscu zbiórki. Pani dyrektor uspokoiła, zwłaszcza najmłodszych, że to tylko ćwiczenia i wszyscy wrócili do swoich zajęć.
Dzień Chłopca w naszej szkole
Wczoraj w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopca. Najmłodszych Samorząd Uczniowski obdarował słodyczami, dla klas starszych zostały przygotowane specjalne bony do wykorzystania na lekcjach, które wywołały sporo uśmiechu. Każdy chłopak mógł podejść, wylosować nagrodę i poczęstować się.
W tym szczególnym dniu wszystkim dopisywały dobre humory i właśnie takich na co dzień im życzymy!
Archiwum aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie