Pracowity dzień naszych uczniów. Wczoraj, w drużynie z innymi szachistami z naszego powiatu, walczyli o punkty w turnieju szachowym o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Zmagania zakończyli na 8.miejscu. Gratulacje!
"Starsi uczniowie czytają przedszkolakom" - wizyta w Przedszkolu w Kobylej Górze
09.04.2025 uczennice naszej szkoły odwiedziły Przedszkole w Kobylej Górze, aby poczytać dzieciom bajki. Ania, Kamila, Marysia i Oliwia przygotowały dla nich m.in. „Księżniczkę na ziarnku grochu” i „Brzydkie kaczątko”. Przedszkolaki odpowiadały na przygotowane pytania. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały słodkości i zakładki do książek. To sympatyczne spotkanie przebiegało w ramach corocznej akcji „Starsi uczniowie czytają przedszkolakom”.
Dziękujemy za mile spędzony czas i piękne kartki, które otrzymaliśmy od dzieci i ich wychowawczyń. 😊
Wycieczka do Mandorii
We wtorek 1 kwietnia uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i panią Agnieszką wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki Mandoria w Rzgowie pod Łodzią. To tutaj na dzieci czekały wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki familijnymi roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, wirujące beczki, rzeka pod dachem, szalupy, strzelnica, zderzające auta, szalony okręt i wiele innych atrakcji. Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie przyznali, że jest to coś więcej niż zwykłe wesołe miasteczko. Wyjazd ten był również wspaniałą okazją do integracji międzyklasowej i nawiązania nowych przyjaźni. Po wielu godzinach zabawy z przerwą na warsztaty i wspólny obiad uczniowie zadowoleni wrócili do domów.
7
Tydzień temu odbyły się XIV Gminne Biegi Przełajowe. W zawodach brało udział ponad 100 zawodników z okolicznych szkół. Naszą szkołę reprezentowało 40 uczniów z czego 8 stanęło na podium zdobywając odpowiednie nagrody w swojej kategorii wiekowej: 🥇Złoty medal: Walczybok Kacper Michalak Julita 🥈Srebrny medal: Gałka Wiktoria Walczybok Anna Grądys Colin 🥉Brązowy medal: Adamski Franciszek Dziuba Anna Adamski Oliwier Wszystkim uczestnikom biegów serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i powodzenia na zbliżających się „Kocich Górach”!
- 9
1 kwietnia br. klasa 7b wybrała się na wycieczkę do Łodzi. Najpierw udaliśmy się do Teatru Pinokio, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Mały Książę”. Przedstawienie zachwyciło nas piękną scenografią i głębokim przesłaniem. Następnie odwiedziliśmy Orientarium ZOO Łódź. Podziwialiśmy tam egzotyczne zwierzęta, w tym słonie, rekiny i orangutany. Największe wrażanie zrobił na nas podwodny tunel z pływającymi nad naszymi głowami płaszczkami i rybami! Pełni wrażeń wróciliśmy do domu, bogatsi o wspaniałe wspomnienia! Pola Fiołka
- 4
Regionalny Konkurs Fotograficzny "Moje miejsce, mój czas"
Regulamin dostepny jest na stronie Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. Kartę zgłoszenia udziału w konkursie nalezy dokonać poprzez formularz https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeDkQqI4brp907XvgKkd4RH1EYXcJZ2...
Zachęcamy do udziałyu w tym konkursie!
Po raz kolejny już uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w „Igrzyskach Wiedzy u Kościuszki” - konkursach organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie. Do tegorocznego finału zakwalifikowali się: z matematyki – Filip Czaja (konkurs „Równania 5 Starcie”), z geografii – Kacper Hoja, Franciszek Dolata i Oskar Dukiewicz (konkurs „Globus”) z biologii - Marika Langner, Patryk Helman (konkurs "Biologiczna pasja"). Uczniowie wspaniale się spisali uzyskując wysokie wyniki. Laureatami zostali: Kacper Hoja – 2 miejsce (geografia) oraz Oskar Dukiewicz – wyróżnienie (geografia) oraz Filip Czaja - wyróżnienie (matematyka). Gratulacje!
Pasowanie na czytelnika
24 marca 2025 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika. Tradycyjnie spotkanie miało miejsce w szkolnej bibliotece, gdzie najmłodsi uczniowie wysłuchali wiersza Czytanie, ach czytanie....Następnie z dużym zainteresowaniem wysłuchali bajki Krolowa Pszczół zaprezentowanej z wykorzystaniem pięknie iulustrowanych kart teatrzyku kamishibai. Przedstawiły ją dzieciom: pani Joanna Ciachera – Raduła – dyrektor szkoły, pani Donata Kocot – wicedyrektor i prowadząca spotkanie – Małgorzata Koźmińska – nauczyciel bibliotekarz. Wspaniale odpowiedzieli na wszystkie pytania do bajki.
Uczniowie klas pierwszych wraz z paniami nauczycielkami – Katarzyną Szkopek - Karwacką, Agnieszką Andrzejewską i Grażyną Chowańską przygotowali na tę uroczystość wesołą piosenkę o wiośnie. Naszym najmłodszym czytelnikom zostały wręczone książki przysłane z MEN, kolorowe dyplomy i zakładki oraz słodkości ufundowane przez SU.
Tego samego dnia klasa 1 b, a kolejnego 1 a odwiedziiły szkolną bibliotekę, aby wybrać kolorowe książeczki do samodzielnego czytania. A jest w czym wybierać. :)
26
Dzień Kolorowej Skarpetki!
21 marca, oprócz pięknej okoliczności pierwszego dnia wiosny, na całym świecie obchodzony jest Dzień Osób z Zespołem Downa, inaczej zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Data ta jest nieprzypadkowa. Nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. W tym szczególnym dniu na znak solidarności zakłada się dwie kolorowe niepasujące do siebie skarpetki. Akcja cieszy się dużym poparciem i uznaniem.
Kolorowe skarpetki mają znaczenie symboliczne. Symbolizują odmienność i różnorodność.
W naszej szkole uczniowie również wzięli chętnie udział w akcji społecznościowej, zakładając kolorowe i zabawne skarpetki. Uczniowie klas 4-8 przygotowali plakaty i gazetki ścienne na ten temat. Materiały przypomniały uczniom, jak ważne jest poszanowanie i akceptacja różnorodności wśród ludzi oraz pomogły im zrozumieć, że każda osoba ma prawo do godnego traktowania i szacunku. W tym dniu odbyło się również wręczenie nagród laureatom szkolnego konkursu plastycznego pt: „Kolorowa skarpetka”. Wszystkie prace były niezwykle kreatywne i starannie wykonane, co sprawiło, że wybór laureatów był wyjątkowo trudny.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za udział!
Życzymy dalszych sukcesów i nieustającej kreatywności.
Dziękujemy tym, którzy włączyli się w naszą akcję. Pamiętajmy, że nawet najmniejsze gesty mają znaczenie.
8
Pierwszy Dzień Wiosny
W miniony piątek w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wielu kreatywnych aktywnościach, które wprowadziły nas w ciepły, wiosenny nastrój.
Kanapkowe szaleństwo - W klasach przygotowaliśmy pyszne, zdrowe kanapki, pełne kolorowych warzyw i wiosennych składników. Z radością tworzyliśmy kulinarne arcydzieła i dzieliliśmy się nimi z kolegami i koleżankami.
Wiosenny spacer - Po posiłku udaliśmy się na wiosenny spacer po okolicy. Sloneczna pogoda dodała energii i optymizmu, a każdy krok zbliżał nas do pełnej wiosennej radości.
Klasowe ogródki - Na koniec, w trosce o naszą planetę, zostały założone własne ogródki klasowe. Posadziliśmy kwiaty, jednocześnie uczyliśmy się, jak dbać o rośliny, aby wiosna mogła rozkwitnąć nie tylko na zewnątrz, ale i w naszych salach.
Dla klas 4-8 w tym dniu odbyła się gra terenowa przeprowadzona przez uczniów samorządu uczniowskiego. Trasa obejmowała teren przy szkole i zawierała stacje z zadaniami do wykonania. Każdej klasie zmierzono czas przejścia trasy jak i doliczono dodatkowe punkty za rozwiązane zadania. Najlepsza wśród klas okazała się klasa 5b, za nią klasa 4a i 7b. Wszyscy uczestnicy zabawy bawili się wyśmienicie, a rywalizacja międzyklasowa sprzyjała współpracy w poszczególnych oddziałach klasowych.
To był naprawdę niezapomniany dzień, pełen uśmiechów, radości i wiosennej magii. Czekamy na więcej takich chwil!
21
Dzień Świętego Patryka
17 marca w naszej szkole obchodziliśmy wyjątkowy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Tego dnia uczniowie ubrali się na zielono, a szkołę opanowała prawdziwa irlandzka atmosfera. Zorganizowano emocjonującą grę z kodami QR, która pozwoliła odkrywać tajemnice związane z tym świętem, a w auli zawisła girlanda z symbolami tego święta. Wszyscy mogli także wziąć udział w quizach tematycznych, sprawdzając swoją wiedzę o Irlandii i tradycjach związanych z Dniem Świętego Patryka. Na korytarzu pojawił się także uroczy leprechaun, z którym uczniowie chętni robili pamiątkowe zdjęcia. To był dzień pełen radości, zabawy i irlandzkiego ducha!
KANGUR MATEMATYCZNY
W dniu 20 marca 2025 roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. Tradycyjnie jest to trzeci czwartek miesiąca. Umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Dzięki testowej formie konkursu oraz wymieszaniu zadań łatwych i trudnych, każdy uczeń miał okazję się sprawdzić. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 25 uczniów z klas II – VIII w czterech kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik dostał upominek – kangurową kostkę 3x3x3.
Życzymy sukcesów i z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Odnawialne Źródła Energii 28 lutego 2025 roku w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Odnawialne Źródła Energii. Konkurs objęty był patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 32 uczniów z 16 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali Kacper Hoja i Pola Fiołka. Po wykonaniu zadań konkursowych uczniowie wraz z nauczycielem wysłuchali wykładu dr. inż. Radosława Szczerbowskiego z Wydziału Inżynierii i Energetyki Politechniki Poznańskiej pt. „Elektromobilność… ale to już było…”. Ciekawie poprowadzony wykład nagrodzono gromkimi brawami. Kiedy wszyscy z niecierpliwością czekali na wyniki, okazało się, że w celu wyłonienia laureata II i III miejsca konieczna będzie dogrywka. Do ponownej rywalizacji stanęło 3 uczniów (wśród których znalazł się Kacper Hoja). Ostatecznie Kacper zajął IV miejsce i przyznano mu wyróżnienie, ale i tak było to świetne osiągnięcie, biorąc pod uwagę wysoki poziom konkurencji. Gratulacje dla naszych uczniów! W czasie uroczystości nagrody wręczała Pani Justyna Zwolińska z WFOŚiGW, który to Fundusz był sponsorem nagród dla laureatów i wszystkich pozostałych uczniów. Agnieszka Draszawka-Hoja
Matematyka jest wokół nas – to wiadomo nie od dziś! 13 marca odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczny "Z matematyką przez życie", którego tegoroczny finał miał miejsce w Szkole Podstawowej w Mikstacie. Zadania dotyczyły sytuacji z życia codziennego, a nasi reprezentanci pokazali swoje świetne umiejętności matematyczne! Łukasz Kowalczyk zajął II miejsce, a Filip Czaja otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Łukaszowi, Filipowi, Oli i Kacprowi, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów!
Wizyta uczniów klasy 3 a w DPS-ie w Kobylej
- 8
Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów klas 7-8 z przedstawicielem Zespołu Szkół Ponadpostwowych w Sycowie. Najstarsi uczniowie naszej szkoły szczegółowo zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły z Sycowa. Dziękujemy za możliwość poznania oferty edukacyjnej.
Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne na temat Bezpieczeństwa w sieci, cyberprzemocy oraz hejtu. Spotkanie prowadzili dzielnicowy Kobylej Góry oraz przedstawiciel pionu kryminalnego. W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas 7-8 oraz 4-6. Informację zdobyte na dzisiejszym spotkaniu pozwolą bezpieczniej korzystać z Internetu, ograniczyć hejt wśród uczniów. Dziękujemy funkcjonariuszom za przekazanie cennych informacji.
Dance 4 Friends!
Rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej
Szanowni Rodzice już wkrótce rozpocznie się rekrutacja do klasy I.
Potrzebne dokumenty rekrutacyjne znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce: "Dokumenty do pobrania" lub w sekretariacie szkoły.
Należy złożyć je w wersji papierowej w sekretariacie szkoły.
Wniosek - zgłoszenie do świetlicy składa się również w terminie rekrutacji.
Termin podstawowy do składania zgłoszeń do klasy pierwszej: 24.02.2025 - 7.03.2025.
Z radością i wdzięcznością pragniemy podziękować za przekazanie talenciaków w ramach akcji sklepu Lidl „Szkoły Pełne Talentów” na rzecz naszej szkoły 🙂 Dzięki nim nasza placówka wzbogaciła swoje zasoby edukacyjne o model serca, który będzie stanowił cenne narzędzie do nauki anatomii. Jest to niezwykle wartościowy element edukacyjny, który umożliwi naszym uczniom lepsze zrozumienie budowy ludzkiego ciała oraz procesów w nim zachodzących. Dziękujemy za Państwa zaangażowanie, które przyczyniło się do wzrostu jakości edukacji w naszej szkole. Dziękujemy 🙂🫶
Archiwum aktualności