Wracają czwartkowe śniadania Rady Rodziców
Wycieczka do Nadleśnictwa Przedborów
W słoneczny poniedziałek, 18 września uczniowie klasy 3a i 3b wybrali się do Nadleśnictwa w Przedborowie. Dzieci spacerując po ścieżce edukacyjnej w lesie poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Wędrując wzdłuż ścieżki edukacyjnej uczniowie mieli okazję poznać i podziwiać różne rodzaje drzew: okazałe dęby, buki, jodły, świerki, modrzewie, miłorzęby. Wśród nich był też „Dąb Jana Pawła II”, który wyhodowany został z żołędzia dębu szypułkowego najstarszego w Polsce „Dębu Chrobrego”, poświęcony podczas Pielgrzymki Leśników Polskich w Watykanie przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Pani leśnik opowiedziała nam też o swojej pracy, pokazała paśnik dla zwierząt na zimę, „wabik” na owady i szkodniki drzew, ambonę leśną – miejsce obserwacji dla leśniczych. Na koniec udaliśmy się na miejsce zwane „Placem pod dębem”. Tam przygotowano dla na ognisko. Dzieci mogły pobawić się i miło spędzić czas.
Grażyna Chowańska
4
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dnia 14.09.2023r. odbyły się w naszej szkole, wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.
Osoby, które weszły w skład samorządu szkolnego miały następującą ilość głosów:
Michalina Miszkieło – 80
Vanessa Matysiak – 75
Zofia Adamska – 69
Kamil Kubowicz – 67
Matylda Kocój – 58
Lena Janiszewska – 56
Wojciech Moskwa – 56
Hanna Małowiejska – 56
Wojciech Gałęcki – 48
Malwina Jeziorek – 43
Kinga Pawełka – 41
Oliwia Drzewiecka – 36
Krystian Janasek - 36
Opiekunem Samorządu została Pani Katarzyna Szkopek – Karwacka.
Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej
2
Fotorelacja z rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024
- 3
PLAN JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO 2023/2024
PRZYWOZY wrzesień, październik, styczeń, luty, maj, czerwiec codziennie:
Zmyślona Ligocka – 6:55
Kuźnica Myślniewska - 7:05
Myślniew - 7:15
Bierzów – 7:30
Ligota – 7:30
PRZYWOZY listopad, grudzień, marzec, kwiecień; codziennie:
Bierzów (Cegiełki) – 6:55,
Bierzów – 7:00,
Zmyślona Ligocka – 7:25
Kuźnica Myślniewska - 7:30
Myślniew - 7:40
Ligota – 7:30
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
OGŁOSZENIE
Rozpoczęcie roku szkolnego: poniedziałek, 4 września 2023 r.
8 00 – wyjście do kościoła z wychowawcami chętnych uczniów dojeżdżających
8 15 – Msza św. dla chętnych uczniów
ok. 9 00 – uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024:
kl. 1-3 – aula,
kl. 4-8 – sala sportowa,
a następnie spotkania z wychowawcą w salach lekcyjnych
ok. 10 30 – rozpoczęcie rozwozów w kolejności: Ligota, Bierzów, Myślniew, Kuźnica Myślniewska, Zmyślona Ligocka.
Serdecznie zapraszam na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego rodziców klas pierwszych.
Dyrektor
Joanna Ciachera-Raduła
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Program Innowacyjna Szkoła Google
Miło nam poinformować, iż nasza szkoła została zakwalifikowana do progamu Innowacyjna Szkoła Google.
Czym jest Innowacyjna Szkoła Google?
Założeniem Programu jest zapewnienie placówkom oświatowym kompleksowych rozwiązań wspierających rozwój edukacji z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi cyfrowych w zakresie obejmującym m.in.:
- konfigurację, wsparcie techniczne i metodyczne dla bezpłatnej platformy Google Workspace for Education
- przeszkolenie kadry dydaktycznej, zespołu IT oraz kadry zarządzającej w obszarze wykorzystania nowych technologii w szkole
- przygotowanie do certyfikacji oraz vouchery na egzaminy dla Google Edukatorów
- dostęp do najlepszych, certyfikowanych nauczycieli Google w Polsce (GEG Poland) oraz ich wsparcia
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny z zakresu edukacji przyrodniczo – ekologicznej: „Zakamarek - ekotriki na kąciki”
W tym roku szkolnym klasa I a realizowała Ogólnopolski Projekt Edukacyjny z zakresu edukacji przyrodniczo – ekologicznej: „Zakamarek - ekotriki na kąciki”. Celem przedsięwzięcia było między innymi kształtowanie i utrwalanie zachowań proekologicznych, wyrabianie emocjonalnego stosunku wobec przyrody i rozwijanie wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego. W ramach projektu, w każdym miesiącu uczniowie realizowali wybrane tematy z określonych kącików: kulinarnego, patriotycznego, regionalnego, przyrodniczo-ekologicznego, literackiego i teatralno-muzycznego oraz okolicznościowego. Dzięki tym zadaniom uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę z zakresu ekologii, ale także, wspaniale się bawili. Koordynatorem projektu była p. Iwona Karkoszka.
Wycieczka do Łodzi
19 maja uczniowie obu klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Łodzi.
Pierwsze kroki skierowali do Muzeum Fabryki, gdzie wzięli udział w warsztatach „Jak powstaje tkanina?”. Kolejna atrakcja wycieczki to 2-godzinny pobyt na Ulicy Żywiołów, gdzie dzieci poprzez zabawę mieli okazję poznać pięć żywiołów: Wodę, Powietrze, Życie, Ogień i Ziemię. Na koniec wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Muzeum Miasta Łodzi. Ostatnim punktem, którego nie mogło zabraknąć, był oczywiście zakup pamiątek – nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla najbliższych. Zmęczeni „trudami” atrakcji, ale spełnieni i szczęśliwi wróciliśmy do Kobylej Góry.4
Konkurs fotograficzny "Myślami z dziadkiem"
Uczeń klasy 5a, Wojciech Gałęcki, ponownie odniósł sukces w konkursie, tym razem fotograficznym pt. "Myślami z dziadkiem". Tym razem zajął 2 miejsce.
Gratulujemy sukcesu!
Pokaz Towarzystwa Gloria Victis z Wieruszowa
W bieżący wtorek uczniowie klas 4-8 wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Za sprawą zaproszonego Towarzystwa Gloria Victis z Wieruszowa przenieśli się w czasy powstania styczniowego i mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek, których nie ma w podręcznikach historii. Bardzo dziękujemy Członkom Towarzystwa za lekcję oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie pokazu.
2
Dzień bez plecaka
Dzień bez plecaka w naszej szkole służy głównie dobrej zabawie, pomysły uczniów ogranicza jedynie wyobraźnia. Dzieci przynoszą swoje szkolne przybory zapakowane na rozmaite sposoby: w koszach, zabawkach, walizkach, a nawet w sklepowych wózkach! Zdarzały się też skrzynki na narzędzia, kuwety oraz... taczki.
Poniżej tegoroczne pomysły
2
Uroczysty apel z okazji uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja
W piątek 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystym apelu z okazji uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja. Przypomnieli to ważne wydarzenie, wcielając się w postacie z tamtej epoki, a na koniec zatańczyli poloneza.
10
Kwiatodzielnia
Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole po raz pierwszy została zorganizowana KWIATODZIELNIA . Dzieci przyniosły kwiaty i sadzonki roślin. Na przerwach uczniowie mogli przyjść i wybrać sadzonkę dla siebie. Do rozdania były rośliny ozdobne, krzewy, sadzonki warzyw i ziół. Były też rośliny dla tych, którzy nie mają ogrodów.
Dzielenie się to fantastyczna sprawa!
I miejsce w Powiatowym konkursie plastycznym pt. "Palić czy nie palić - oto jest pytanie"
Uczeń klasy 5a, Wojciech Gałęcki, zajął pierwsze miejsce w Powiatowym konkursie plastycznym pt. "Palić czy nie palić -oto jest pytanie". Jego zadaniem było wykonanie lapbooka o danej tematyce a nagrodami był sprzęt komputerowy oraz udział w finale Wojewódzkim na który pojedzie 31 maja. Życzymy powodzenia na kolejnym etapie i kolejnych kreatywnych osiągnięć!
I miejsce w XXV Powiatowym Kokursie "Poeci dzieciom - dzieci poetom"
26.04. 2023 roku odbył się Jubieluszowy XXV Powiatowy kKnkurs Recytatorski "Poeci dzieciom - dzieci poetom". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 1b Rafał Kkrasowski . Prezentował wiersz J. Brzechwy pt."Ryby żaby i raki" oraz wiersz H. Niewiadomskiej "Mądra sowa z Chotomowa"., przygotowany pod kierunkiem pani Doroty Nózki. Rafał zajął I miejsce w kategorii klas I-II szkół podstawowych.
Pasowanie na czytelnika
19 kwietnia 2023 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika. Spotkanie miało miejsce w szkolnej bibliotece. W bajkowej scenografii zaprezentowano za pomocą teatrzyku kamishibai Prawdziwą historię o Szewczyku Dratewce. Pierwszoklasiści słuchali z dużym zainteresowaniem tym bardziej, że przedstawiały ją dzieciom: pani Joanna Ciachera – Raduła – dyrektor szkoły, pani Katarzyna Gorzelańczyk – wicedyrektor i prowadząca spotkanie – Małgorzata Koźmińska – nauczyciel bibliotekarz (wszystkie przebrane za postaci z bajek).
Uczniowie klasy pierwszej wraz z paniami nauczycielkami – Dorotą Nóżką, Magdaleną Babiak, Iwoną Karkoszką przygotowali na tę uroczystość specjalne wiersze i piosenkę Naszym najmłodszym czytelnikom zostały wręczone książki przysłane z MEiN, dyplomy i słodkości ufundowane przez SU. Pamiątkowe zdjęcie zakończyło to miłe spotkanie, po którym następnego dnia pierwszoklasiści odwiedzili szkolną bibliotekę.
57 Cross Ostrzeszowski - sukcesy naszych uczniów
Klasa 1 a w szkolnym ogódku
W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi, uczniowie z klasy 1a wybrali się przed budynek szkolny, aby posprzątać ogródek oraz zasadzić rośliny. Najważniejszym celem tego działania, było ukształtowanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za jakość
1
Archiwum aktualności