W kalendarzu świąt nietypowych mają własne święto - 28 października obchodzimy Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów. Czas te wzmocnić, rozwinąć z kłębka i nauczycć się radzić z trudnymi sytuacjami. Nasza szkoła już povraz drugi przystąpiła do tej akcji. Z głośnika popłynęły optymistyczne dżwięki największych przebojów z lat 80-tych oraz 90-tych, pracownikom szkoły zaserwowano relaksującą herbatkę z mieszanki polskich ziół, a uczniowie ochoczo sięgnęli po kredki, by zaczarować kawałek jesiennej rzeczywistości....
DZIEŃ ODPOCZYNKU DLA ZSZARGANYCH NERWÓW - 28.10.2021
Lekcja przyrody w Nadleśnictwie Przedborów
25 października 2021 uczniowie klasy 3 a i 3 b pod opieką wychowawczyń: pani Doroty Nóżki i pani Magdaleny Babiak oraz pani Małgorzaty Koźmińskiej pojechali do Nadleśnictwa Przedborów. Uczestniczyli tam w lekcji przyrody: "Warstwy lasu" przygotowanej przez leśniczego.
Po interesujących zajęciach uczniowie mogli skorzystać z atrakcyjnego miejsca i miło spędzić razem czas przy ognisku, kiełbaskach i wspólnych zabawach.
1
Szkolny Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania"
22 października 2021 reprezentaci klas drugich i trzecich uczestniczyli w Szkolnym Konkursie "Mistrz Pięknego Czytania" zorganizowanym przez panią Małgorzatę Koźmińską. Uczniowie czytali fragmenty książek m.in. "Pippi Pończoszanka", "Mikołajek", "Czy wojna jest dla dziewczyn?", "Dziadek i Niedźwiadek", "Karolcia". Konkursowa komisja w składzie: pani Joanna Ciachera-Raduła, pani Katarzyna Gorzelańczyk i pani Maria Szuflińska po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniła zwycięzców.
W kategorii klas drugich tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymał Krystian Janasek, a Wicemistrza Pięknego Czytania - Julita Michalak.
W kategorii klas trzecich tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymała Alicja Czogała, a tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania - Magdalena Szłapka.
Wyróżnieni zostali uczniowie: Hanna Oleszowska, Dawid Witek, Olaf Adamski i Lena Wasielewska. Wszystkim wręczono pamiątkowe dyplomy, a nagrody książkowe ufundowane przez szkołę zostaną im wręczone na forum szkoły podczas najbliższej uroczystości.
11
Akcja Rady Rodziców i Szkolnego Koła Wolontariatu rozpoczęta :)
Od 21.10.2021 cyklicznie w każdy czwartek na terenie szkoły podczas przerw odbędzie się sprzedaż (tostów, gofrów, rogalików, hamburgerów...). Akcję prowadzi Szkolne Koło Wolontariatu i Rada Rodziców. Zebrane pieniądze zasilą zbiórkę na resuscytator, który będzie umieszczony przy naszej szkole.Zachęcam do udziału w akcji.
Szczególne podziękowania składamy Paniom - mamom naszych uczniów: Annie Grzesiak - przewodniczącej Rady Rodziców oraz Małgorzacie Nanys, Dominice Adamskiej i Magdalenie Manii.
W organizację tej pierwszej akcji zaangażowały się uczennice klasy VIII b: Ania Moskwa, Ania Kapała, Zuzia Ładniak, Amelia Ponitka, Marta Kafanka, Asia Daszczyk i Ola Kocot.
Przed nami kolejny czwartek i pyszne hamburgery ;) !
1
Walka z bykami - XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych powiatu ostrzeszowskiego
21 października br. w naszej placówce odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych powiatu ostrzeszowskiego. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z 6 szkół. Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda. Nagrodę mógł otrzymać również ten, kto je najestetyczniej napisał.
Organizatorzy dziękują uczniom za udział w zmaganiach z ortografią polską oraz ich nauczycielom za pomoc w przygotowaniach do konkursu.
G.Grzesik, M.Szuflińska
***
Miło mi poinformować, że uczeń naszej szkoły – MICHAŁ ZUBER – zajął w XVIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym I miejsce w kategorii klas VII-VIII.
Serdecznie gratuluję Michałowi i życzę kolejnych sukcesów.
G.Grzesik
Pod górę i z góry … -wycieczka klasy 4 b
7 października br. klasa 4b z okazji święta pieczonego ziemniaka wybrała się pieszo na Kobylą Górę. W drodze powrotnej dzięki uprzejmości Pani Beaty Kołodziejczak zjedliśmy w domu Kuby smaczny posiłek: kiełbaski i ziemniaki z grilla oraz deser w postaci pysznych babeczek, wafelków, ciasta. Po takiej dalekiej trasie byliśmy bardzo głodni…
Następnie korzystaliśmy z dostępnych na podwórku Kuby atrakcji i świetnie się bawiliśmy. Największe powodzenie oprócz gry w piłkę, jazdy na rowerze, zabawy w drewnianym domkumiała elektryczna hulajnoga. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
Serdecznie dziękujemy wszystkim mamom, które wspierały Panią Beatę w przygotowaniach m.in. Pani Agacie Kaliciak, Pani Patrycji Wojciechowskiej.
Nie ma jak to jazda pociągiem! ;)
18 października 2021 klasa 3 b pod opieką m.in. wychowawczyni - pani Magdaleny Babiak miała okazję wybrać się do kaliskiego kina na film "Jak rozmawiać z psem". Wielką atrakcją dla dzieci okazała się jazda pociągiem. ;) Uczniowie bardzo dobrze bawili się i byli zadowoleni z tej wyprawy, o czym świadczą uśmiechy na ich buziach. :)
2
Zbiórka artykułów dla DPS-u w Kobylej Górze
Koło wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Kobylej Górze organizuje w dniach od 18-25.10.2021 zbiórkę artykułów papierniczych i piśmienniczych na rzecz podopiecznych kobylogórskiego DPS-u. Zebrane materiały posłużą do wsparcia terapii zajęciowej. Zainteresowani wsparciem akcji proszeni są
o przynoszenie: bloków, papieru kolorowego, bibuły, wycinanek, kredek (ołówkowych, świecowych, pastelowych), pisaków, mazaków, nożyczek, plasteliny, farb.
Opisane artykuły (imię i nazwisko darczyńcy, klasa) można dostarczyć do wychowawców (uczniowie klas 1-3), zostawić w pomieszczeniu przed sekretariatem w przygotowanym do tego celu kartonie lub u pedagoga szkolnego.
Dla osób zaangażowanych w akcję przewidziano punkty dodatnie.
Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w akcji.
Pozdrawiamy - Koło Wolontariatu.
Trochę ruchu i historii :) - wyjazd klasy 5 a do Wrocławia
15 października 2021 uczniowie klasy 5 a pod opieką wychowawcy - pana Bartłomieja Stasiaka i pana Artura Franikowskiego pojechali do Wrocławia. Atrakcyjny program wycieczki zapewniał trochę intensywnego ruchu w Parku Trampolin GOjump, jak i wędrówkę śladami historii w Muzeum Narodowym we Wrocławiu - Panorama Racławicka.
1
Efektowny pokaz doświadczeń fizyczno-chemicznych dla uczniów
14 października 2021r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze odbyły się pokazy doświadczeń fizyczno-chemicznych, które z podziałem na dwie grupy wiekowe poprowadził pan Mateusz Łucki.
Wśród publiczności znaleźli się uczniowie klas 1-8. Wszystkie doświadczenia prowadzone były z zachowaniem wszelkich możliwych środków ostrożności dla osób biorących w nich udział. Prowadzący omawiał proces powstawania danych substancji czy też efektów, w taki sposób, aby uczniowie mogli wynieść z nietypowej lekcji przyrody jak najwięcej wiedzy. Ponadto, niektórzy chętni uczniowie mieli możliwość bezpośredniego udziału w przebiegu doświadczeń.
W trakcie pokazu uczniowie mogli m.in. dowiedzieć się czym jest chemiczna lokomotywa, jak powstaje ogniste tornado, w jaki sposób działa łoże fakira, czym jest ciekły azot (właściwości, zastosowanie, zasady bezpieczeństwa) oraz obejrzeć różnobarwne płomienie.
Z pewnością była to dla wszystkich ciekawa i atrakcyjna forma edukacji.
Agnieszka Draszawka-Hoja
15
Jak klasa 2 a witała jesień :)
Pod koniec września klasa 2 a z wychowawczynią - panią Alicją Lamek postanowiła pożegnać lato i powitać kalendarzową jesień. Pojechali autobusem do Ligoty, a następnie pieszo pokonali trasę do Mąkoszyc. Tam czekali na nich rodzice z usmażonymi kiełbaskami. Posilili się i nie tracąc czasu, ruszyli na boisko, by rozegrać mecz piłki nożnej. Później korzystali z atrakcji placu zabaw.
"Było miło, wesoło i zabawnie. Z żalem opuszczaliśmy to magiczne miejsce. Dziękujemy naszym Rodzicom!!! - Uczniowie z klasy 2 a z wychowawczynią"
Sukcesy w Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych w Żerkowie
W Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych w Żerkowie brało udział 17 uczniów naszej szkoły. W klasyfikacji grupowej zajęliśmy 3 miejsce wśród 38 szkół uczestniczących w tych zawodach.
Luois Grądy z kl.4 b zajał II miejsce w biegu na 800 m, a Hubert Daszczyk z kl.8 a - III miejsce w biegu na 1500 m. Gratulujemy!!!
Szkolne "Pola Nadziei"
Na początku tego tygodnia Szkolny Klub Wolontariatu przyłączył się do akcji "Pola Nadziei". Jej celem jest uwrażliwienie innych na potrzeby ciężko chorych, cierpiących ludzi, a dodatkowo pozyskanie funduszy na miejscowe hospicjum. Symbolem akcji jest ŻONKIL - cebulka zasadzona jesienią wiosną odradza się i zakwita jako piękny kwiat, który od wieków uznawany jest za symbol nadziei. Wolontariusze posadzili cebulki przy szkole, teraz wszyscy czekamy do wiosny aż wyrosną i pięknie zakwitną. Następnie, ścięte kwiaty zostaną sprzedane, a uzykany dochód przeznaczymy na lokalne hospicjum.
Fotorelacja z wycieczki do Kotliny Kłodzkiej - twierdza kłodzka
Fotorelacja z wycieczki do Kotliny Kłodzkiej - Szczeliniec Wielki zdobyty!
- 6
Fotorelacja z wycieczki do Kotliny Kłodzkiej - wspólne ognisko
Archiwum aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie